jak si vybrat porodnické zařízení

19. prosince 2008 v 20:00 | mňau
tuhle se mi někdo z rodiny laskavě vysmíval, že jsem se šla registrovat do porodnice, ještě než jsem byla těhotná.

není to tak docela pravda. šla jsem tam hned, jak mi dali průkazku. a šla jsem tam hned proto, že mě vyděsil jak vlastní doktor, tak žena mého kamaráda. Ta se zkoušela zaregistrovat ve 14. týdnu skoro kdekoli v Praze, jenže už - nebyla šance. Tak rodila ve Vsetíně.Jiná známá rodila v Havlíčkově Brodě. Proč zrovna tam? Bála se přeplněnosti pražských porodnic. A bála se, že by se jí v nich nikdo nevěnoval, že personál nebude mít na ni dost času. Tak si tak od oka vybrala. A v HáBéčku byla moc spokojená.

Jiná dotázaná rodila v Podolí: "Manžel mě nutil, aby to bylo někde, kam můžu dojet tramvají."

Já šla taky do Podolí. Protože se tam dá od nás dojít pěšky a jde se příjemnou procházkou kolem Vyšehradu. A protože - podle čeho si asi vybrat ne? Kdyby bylo po mým (jaktože sakra nejni po mým?!), tak rodím doma do polštáře. Když mi bylo třináct, tak jsem asistovala u porodu svojí kozy Terezy a vím, že se nemá tahat za to, co po obou kůzlátkách leze ještě ven. Navrch nastávající otec je syn veterináře, musel taky něco odkoukat, dělal prej dokonce na veterině sestřičku nějakej čas.

Podolí na mě udělalo nejhorší možnej dojem. Ale prej jsou tam samí profíci a bude o nás nebesky postaráno (říkají všichni, ženy u kartotéky rozhodně takhle sdílný nebyly). Já nevím, proč to ve většině českejch zdravotnickejch zařízení musí vypadat takhle. Takhle hrozně. Ale o tom jindy.
 


Komentáře

1 dond dond | 22. prosince 2008 v 1:26 | Reagovat

Protože většina českých zdravotnických zařízení je státních. Vskutku sociálních.

2 Veve Veve | 3. února 2010 v 15:04 | Reagovat

Vsetín není tak strašnej ;) ale když bydlíš v Praze, a na Vsetín jezdíš jen za rodinou, tak pak tvé zděšení chápu :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama