Rady těhotným, kterak se vyhnout depresi z vlastní neschopnosti

18. prosince 2008 v 15:18 | mňau
Měla jsem takovej altruistickej záměr, asi před měsícem či dvěma, sepsat pár dobrých rad na téma těhotné ženy a zaměstnání. Začínal by zcela jistě takhle:

1. jste-li těhotná, pokud možno neopouštějte svého zaměstnavatele. Prostě... polkněte svou zaměstnaneckou hrdost a požádejte ho, aby tu vaši výpověď roztrhal.

2. jste-li těhotná, pokud možno neopouštějte aspoň toho dalšího zaměstnavatele. Prostě... myslete si klidně, že je to debil, pro kterého se nedá pracovat... ale pracujte.

3. jste-li těhotná a nezaměstnaná a nechcete se doprošovat nějakých zaměstnavatelů, pusťte se do soukromého podnikání. ale pozor, musíte stihnout resuscitovat svůj živnostenský list 180 dní + 6 týdnů před očekávaným datem porodu. hehe. jinak žádná mateřská.

4. jste-li těhotná a vezmou vás náhodou někam do práce a vy si tam uhádáte plat, o kterým se vám dosud ani nesnilo, neopouštějte ten zlatej důl dřív, než po 15 pracovních dnech. protože pak - hehe - pokud to máte míň jak šest měsíců do mateřský - hehe - a nebo přes nějakou kamuflovanou nemocenskou a podobné vychytávky - hehe - dočkáte se mateřský větší, než kdy dosud byl váš plat.

Nejni žádným tajemstvím, že žádnou z těchhle dobrejch rad jsem se neřídila, protože jsem je zformulovala až pod vlivem vlastních těžkých zkušeností.

Dokonce jsem ani nevyužila radu, kterou najdete všude na netu: nepřiznávejte svůj stav, zaměstnavatel nemá právo vědět... Jasně, nemá právo vědět. A vám by nebylo blbý dělat ze svého budoucího nadřízeného blbce už u úvodního pohovoru?

(Jo, hrozně mě to potěšilo, když mi Univerzita zavolala, že mě chce "i s miminkem". Jsem teď loajální zaměstnanec jak nikdy. No fakt.)

(Jo, altruistickej záměr už mě přešel. Ať si to každej zjistí sám, jak mu pomáhaj socanský zákony "na ochranu těhotných žen".)
 


Komentáře

1 dond dond | 18. prosince 2008 v 16:55 | Reagovat

Od příštího roku by na ten ŽL mělo být 270 dní (+ šest týdnů). Nemám přesnou citaci, ale říkal mi to včera Michal Švanda, že se - mj. i po zjištění téhle skutečnosti - s Janou dohodli, že si dítě narodí až za rok v Německu...

Inu, sociální stát. Stát pro socky.

2 Šp Šp | 27. srpna 2009 v 10:17 | Reagovat

Já bych byl bejval tu výpověď roztrhnul obratem - a fakt nebylo třeba mě nijak ukecávat...

3 mau mau | 27. srpna 2009 v 14:00 | Reagovat

Nojo, jsem si tenkrát myslela, že na mě každej čeká : ) Zkušenost tahle mi prostě chyběla, žohubel. A pravda, taky jsem nechtěla zklamat BIS, kteří se na mě těšili. To jsem nevěděla, že je zklamu stejně, jen o tejden později...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama