Únor 2009

"Určitě bude skvěle hrát na ňákej nástroj."

27. února 2009 v 11:10 | mňau
"No jasně."

...o pár hodin později...

"Mohla by dostat Nobelovku..."
"Jo, taky mě to včera napadlo."

o pár hodin později

"Tyjo, mohla by třeba vyhrát nějaký velký jachtařský závody, to by se mi líbilo."

vivat primátor

25. února 2009 v 10:37 | mňau
A teď řeknu panu primátorovi něco, co jsem mu ještě nikdy neřekla. Jste nejúžasnější primátor tohohle města a já přeju Praze, abyste byl ještě dlouho jejím primátorem.

Nepamatuju si to doslova, ale zhruba takovýhle projev zazněl na recepci k zahájení jednoho festivalu v rezidenci pana primátora.

Já bych taky chtěla říct panu primátorovi od srdce něco, co jsem mu ještě nikdy neřekla. Doufám, že i moje chvíle jednou přijde : )

Učím (se)

21. února 2009 v 23:48 | mňau
Odpovídá to jedné známé poučce..., ale o PR, marketingu, managementu, strategickém plánování, komunikaci, prezentačních dovednostech... jsem se toho nikdy nedověděla tolik, jako teď.

Učím. Dospělé lidi na vyšší odborné škole. Deňáky, tj. nedávné maturanty. A taky distančáky. Lidi, co už mají leta nebo pár let praxe. Nějaké. Někde. Životní i profesní zkušenosti.

Když jsem byla "vedoucí oddělení vnějších vztahů" nebo "tisková mluvčí", tak jsem se učila praxí. A bylo to neskutečně užitečné. Pořád jsem si říkala - a občas i kamarádům věčným studentům vysvětlovala - škola je na nic, dokud nejsi hozenej do vody, plavat se nenaučíš.

těhotenská móda

20. února 2009 v 23:06 | mňau
V mé šatně převažují kousky velikosti XS a S.

A já z nich pomalu vyrostla. Buďto horizontálně - to nejdřív - prostě přestaly být "dost" kolem dokola, nebo vertikálně.

Vertikální nedostatečnost se projevila až nedávno. To, co bylo dost pružné do šířky, mi ještě před měsícem (našponované, ale) bylo. Ale teď už mi to není - trička, košile, svetry - nějak to začalo být krátké.

Rostu.


Trénuju ty laskavý voči,

17. února 2009 v 12:40 | mňau
v metru, na ulici, v práci. Ale ještě bych potřebovala laskavý uši.

"To je zrcadlovka tohle?" (Sakra, ty nevíš? Dyť porád říkáš, že s tím umíš fotit.)
"A ty to teď používáš?" (Snad vidíš, ne?)
"Tady je návod na instalaci softwaru. Myslíš, že to je návod na použití?" (Myslim, že to je návod na instalaci softwaru, uá!)

Nemám žádnou trpělivost se svejma bližníma. Teda s některejma. Snažím se ji mít aspoň navenek, když uvnitř na ně rozčileně řvu.

Laskavý uši, laskavý uši, laskavý uši, laskavý uši... já vim.

Laskavý voči

16. února 2009 v 12:47 | mňau
Chtěla bych mít malebnej, útulnej, uklizenej domov.

Moc se to nedaří.

Uklizenej občas je, ale zůstává spouta nedodělků. Třeba nepověšené obrázky. V koupelně stoleté zrcadlo, v kterém se člověk skoro nevidí. Místo nočního stolku stará židle.

Od té doby, co víme, že se "brzy" budeme stěhovat, se nám nějak nedaří byt zútulňovat a zmalebňovat. Přestalo to mít smysl. A přitom se nikde nic nerýsuje. Takže v tomhle provizoriu budem třeba ještě skoro rok.

Máme rádi návštěvy, ale skoro nikoho nezveme, protože to ještě "není ono". A teď už asi ani
nebude. Ale občas někdo přijde. Nedávno třeba Davidova babička. "Přijde babička, podívat se na tenhleten internet, potřebuje si vybrat novej sporák. Ale neboj se, babička nehledá, kde je jakej binec. Babička má laskavý oči."

A já se na ně koukala, na ty oči, a ony byly fakt laskavý. A já si od tý doby přeju mít taky takový.

jak napsat tiskovou zprávu,

14. února 2009 v 9:00 | mňau
tak abyste její adresáty naštvali. zrovna mi jedna taková přišla. teda přišla, chodí celej tejden!

1. uveďte do hlavičky mailu, že jde o naléhavou zprávu
2. stovku adres, na které zprávu posíláte, nedávejte do skryté kopie. jen ať všichni vidí, kde všude máte kontakty


nerosůmym česky

13. února 2009 v 12:23 | mňau
Moderátor
Paní ministryně, promiňte, já vím, že ty příměry, že politici si libují, aby to bylo srozumitelnější pro voliče, pro televizní diváky, nicméně, jestli není nešťastné, že se s penězi pojištěnců nějak nakládá, že stavět dům od komína, od těch poplatků, případě i pravicových voličů nebo lidí, kteří tak mohou smýšlet, tak je nešťastné, jestliže Pavel horák vám v té předchozí části jasně popsal. Aby byl pojišťovenský systém, standard, nadstandard, tak i pravicoví voliči by mohli dát pojišťovnám, ať si zúřadují ty poplatky a zavádět poplatky jako první krok reformy, když se na to vy teď díváte zvenčí?

Daniela Filipiová /ODS/, ministryně zdravotnictví:
Já vám rozumím, jak to myslíte.

Věra Voňavková /ODO/, ministryně vnitra (svýho)
Já vám teda vůbec, ale vůbec nerozumím, pane moderátore.

fitko, který vám rozhodně nedoporučím

12. února 2009 v 13:25 | mňau
napsalo mi moje bývalé fitko. nechodím do něj už rok.

že vyžadovali kromě plateb za služby ještě "registrační poplatek" 100 Kč na rok, jsem ještě překousla.

ale když jsem tu zbytečnou registrační kartičku po měsíci ztratila a dověděla se, že novou mi vystaví, když zase zaplatím "registrační poplatek na rok", rozhodla jsem se změnit poskytovatele služby.

fitko, místo aby přehodnotilo politiku registračních poplatků, rozhodlo se potěšit zákazníky jinak - newsletterem.


mejdánek

8. února 2009 v 11:35 | mňau
Jak si představujete mejdánek s komentářem "vytáhneme ten absinth"?

Já tak: spousta lidí, spíš se postává, protože židlí je míň než lidí, hluk, pouštění hudby co nejvíc nahlas, aby z toho sousedi něco měli, spousta chlastu. Jak čas postupuje, tak méně chlastu a více lidí, kteří zapomínají, čí jsou. Před půlnocí holky balej chlapy (kohokoli, kdo vypadá k světu), po půlnoci chlapi balej holky (taky kohokoli, bez ohledu na ty, s kterýma přišli). K ránu překračování svalených postav bez známek života, binec, alkoholové výpary.