Kdo by to čekal?

25. září 2009 v 21:25 | mňau
já opravdu ne: na mým blogu příspěvek o politice. Ba dokonce o tom, koho budu volit. Takhle dlouho před volbama už skoro rozhodnutá... Jsem sama sobě zdrojem překvapení.


Až do letoška se mi to nestalo, a to už jsem oprávněný volič nějaký ten rok. Budu nejspíš volit KDU-ČSL.

Až letos jsem dospěla k závěru, že nemá cenu strkat hlasy jedné ze dvou velkých stran, protože plichta je na nic a rozhodující roli stejně sehrajou ti malí na ocásku.

Na městě jsem se jednou rozhodla pro Zelené, ale záhy toho litovala, protože hned zjančíkovali - tam už to zkoušet nebudu. (Jo, náš věčný starosta Jančík si postavil na Andělu mobilní kancelář. Nesedává tam teda, ale boudu tam má. Jmenuje se to Nomad-house.)

Z KDU navíc zmizel ten-co-mu-nemůžu-přijít-na-jméno Kalousek a přestěhoval se k sousedům. Sousedy tedy taky zkoušet nebudu.

A co je pozoruhodné, poprvé v životě se mi zalíbily nějaké předvolební billboardy. Samy o sobě by mě asi nepřesvědčily, ale k mojí letošní křesťansky orientované náladě se Dobrý den moc hodí.

Top 09 zkouší využít popularitu starého pána, ba dokonce přehoupnout ji v takový malý kultík osobnosti, ale to mi zrovna neimponuje. Hláška "My Češi máme vztah k právu jako holky v Perlovce k panenství," je asi vtipná a zaujala mě, ale o politické vizi nové politické strany to vypovídá zhruba stejně, jako panenství o českém právním řádu.

Oranžové slogany komentovat nemůžu, neb jsou pod úroveň a pod pás, takže si to nezaslouží.

Zato Dobrý den, ten mě potěší skoro vždycky, když ho vidím:

Dobrý den je, když jdeme na hřiště.
Dobrý den je, když si popovídáme.
Dobrý den je, když máme koho volit.

Prosté. Ale podepsala bych to. Líbí se mi. A dokonce bych mohla připsat vlastní.

Dobrý den je, když stojíte u pokladny v supermarketu míň jak 5 minut.
Dobrý den je, když se kočárek vejde do vstupních dveří městského úřadu.
Dobrý den je, když se ráno vzbudíte a napravo od vás zní pochrupávání a nalevo cumlání palečku.
 


Komentáře

1 Eva Eva Eva Eva | 27. září 2009 v 11:11 | Reagovat

A já si zrovna dneska cestou z brna do Prahy říkala, že ten dobrý den si ze mě dělá dobrý den... vůbec jsem to nepobrala... ale ještě, že jsou ty volby tak daleko.
Ahoj, Věru, jsem doma... a všechno tu na mě počkalo, ale vlnobití (nebo vlnobytí?) bylo fajn.

2 mau mau | 28. září 2009 v 21:53 | Reagovat

Ahoj Evi, jsem ráda, že jsi připlachtila domů! A že jsi s dovolenou spokojená, jak jsem si u tebe zrovna přečetla. Těším.

3 Iva O. Iva O. | 29. září 2009 v 23:09 | Reagovat

Nojo, hezký hezký, ale jenom jestli to od nich není zase nějaká habaďůra. Dobrý dny si stejně budeme muset udělat sami, katolíci nám to nezaříděj, spíš naopak. Ale jestli oni to spíš nemyslej,jakože abychom jim ty dobrý dny zařídili my.

4 mau mau | 30. září 2009 v 21:30 | Reagovat

Nojo, mně se právě líbí, že oni nic neslibujou. Dobrý den je, když jdeme na hřiště...nebo když jsou plné záhony... Prostě dobrej den máte ve svejch rukou - a ne jako socani, který maj plnou hubu keců jako "rozdáme vám zisky ČEZ".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama