Červen 2010

Zase zdravotnická

29. června 2010 v 14:43 | mňau
Skvělá pani doktorka.
Úžasný sestry na pediatrii i na laborce.
Plazmy s pohádkami na chodbách.
Hračky. 


Jenom, prosimvás, proč mi někdo neřek, nenapsal, nenaznačil, že

nejdřív musím do kartotéky
pak na sesternu
pak k doktorce
pak na sesternu
pak do laborky
pak na sesternu
pak k doktorce
pak na sesternu
pak domů
?

Jako kdyby nestačilo, že orientační systém je naprosto marnej a musela jsem se třikrát zeptat, než jsem trefila na dětskou kartotéku.


My prostě - a naštěstí - nejezdíme do Motoula každý týden, abychom věděly, jak to tam chodí!

Paní Cuketka řádí

29. června 2010 v 14:36 | mňau
pesto bazalkové (pár lžiček) + jogurt (celý) + sůl + lžička medu, to všecko na chvilku již pečené kousky kuřete a pak ještě péct, péct, upéct, spálit si tlamu, sežrat.

holka na vdávání je to.

A mohla byste mě...?

24. června 2010 v 17:49 | mňau
Slečno, dobrý den, já bych... chtěl bych vás o něco poprosit, říká mladík "slečně", která tlačí kočárek s ročním dítětem.

Ano?

Vy asi máte přítele, že jo?

No..., jo.

Já bych... jestli byste mě mohla... mohla byste mě obejmout?

Kostely

20. června 2010 v 14:53 | mňau
Divila bych se, kdyby za to mohly hodiny strávené na kazatelském semináři a seminární práce z homiletiky, ale - chtěla bych chodit do kostela, kostelů a nemůžu.

Tuším, že by mi prospělo slyšet občas chytré slovo odjinud, z jiných perspektiv, připomenutí priorit. Občas, velmi občas, tak dvakrát do roka pro ně někam zajdu, ale nemám štěstí. Ať zkouším evangelíky, katolmeny, letničáky, neee.

Slyšela jsem rozhorlené kázání proti kondomům. Slyšela jsem, že se drobím jak sloup na Akropoli. Slyšela jsem, že hezká svatba znamená krátké manželství. Ale nejenom že jsem v tom neslyšela slovo Boží. Neslyším v tom ani slovo člověka k člověku, tedy takové, kterého bych si vážila, které by mně něco ukázalo, někam nasměrovalo... Polemizuju s těmi kázáními on-line a to ne s jejich pravdami, ale s jejich směšností, odfláknutostí, nabubřelostí nebo klišovitostí. A nebo blbostí.

Asi je to dřina vymyslet několikrát do týdne něco podstatného, pořádného. Asi je to kazatelství práce jako každá jiná a někdy je odvedená dobře, jindy špatně, a já, se svojí frekvencí návštěvy kostelů, holt vždycky obdržím to "špatně".