Zjednodušená přeprava kol

5. července 2010 v 22:52 | mňau
mi - a zvláště to pojmenování! - leze na nervy už léta. Respektive lezla, neb jsem teď několik let, díky nebesům za to, neměla důvod využít služeb Českých drah.

Jenže teď jsme začaly s Julou cyklistit, a tak jsme si řekly, že se cestou na fesťáček do jedné díry ve středočeském kraji svezeme Polabím na kole.

Peklo začalo už nákupem jízdenky, ale nakonec jsme to ustály, díky tomu, že Julka od paní pokladní dostala obrázek s chlapečkem a vlakem. Horší to začalo být po nástupu do panťáku. Cyklisté vědí - kolo není kam postavit. Musíte s ním stát ve dveřích, tedy přesněji mezi dvěma posuvnými dveřmi venkovními a dvěma posuvnými dveřmi vnitřními. Překáží tedy tak, že jest nutno s ním šíbovat, kdykoli někdo jde jakýmkoli směrem vaší chodbičkou. Což je dost často.

Podlaha uličky je do (Davide?), no do účka prostě, z kopce od obou venkovních dveří. Takže kolo prostě jezdí v lavoru, šup sem, šup tam, jak se vlak hne. Znamená to, že ať vaše cesta trvá pět minut nebo devadesát, musíte celou dobu stát jak solný sloup při kolu a dělat mu záchranu. Jenže, máte-li s sebou roční dítě, musíte dělat permanentní záchranu i jemu, zvláště, když se každou chvíli otevřou jedny ze čtyř dveří, které jsou ročnímu chodítku stále nadosah. 

Peklo nejpekelnější trvalo pětačtyřicet minut. Dlužno říct, že Jula nebyla z vlaku vůbec nadšená. Řvala, vztekala, rvala se se mnou, čehož výsledkem bylo, že se kolo poroučelo a prásklo do skleněné výplně jedněch dveřích. Alelujá, přežily to. Jen blatník nepřežil. Čert ho vem, hlavně že přežila Julka a já, byť jsem od té doby trochu vyšinutá.

A teď se podržte, zjednodušená přeprava kol mi nachystala bonbónek na závěr.

Rozdíl mezi podlahou vlaku a nástupištěm v cílové stanici (a to nebyla díra, nýbrž městečko) byl 70 cm. Sedmdesáticentimetrový schod zdolat s 13kilovým kolem, 2kilovým batohem a 8kilovým dítětem. Chápete to? Chápete mě? Takřka jsem se při tom seskoku počůrala - a Julča taky. A měla se i pokakat, aby Dráhy věděly, co si myslíme o jejich zjednodušené přepravě jízdních kol: 

68 Kč/45 min./40 km = nas*at.
 


Komentáře

1 Kaš Kaš | 6. července 2010 v 20:38 | Reagovat

Chich, si užíváš. A s Dondem jste dobře tematicky - produktově - sladění :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama