Mládí, sbohem

11. září 2010 v 12:57 | mňau
Opouštějí mě džíny, džíny njůjorské, které pro mě symbolizují nejrozvinutější formu pozdního mládí, tj. sex, drogy a rokenrol neboli, jak to nazvali v Československé televizi, intenzivní životní styl. 

Sbohem, džíny zlaté, stříbrné, tedy přesněji řečeno černé s bílou nití. Ještě vás neházím do koše, ještě ne, ale všecko krásné už pro vás skončilo. Teď vás čeká maximálně otročina na záhonech za chalupou. To vás k stáru moc nepotěší, heh?

Věrně jste mě nosily domů, vlastně spíš do práce po proflámovaných nocích. Doporovázely jste mě na WC, kdykoli se mi na gremiálních schůzích udělalo náhlé nevolno. Zažily jste se mnou bezpočet dýchánků narozeninových, dokonce jste byly mým oblečením o svatební noci - to vy jste mi pomáhaly dostat mého zřízeného spícího muže z podlahy v koupelně do postele... To vy jste měly tolik slušnosti a soucitu, že jste se za pár týdnů po porodu přizpůsobily mé rozložité postavě, abyste mě mohly dále doprovázet na mých toulkách noční Prahou.

Pravda, noční toulky byly nahrazeny denním posedáváním v pískovišti, stavěním báboviček a krmení labutí, ale i to je poezie a poezie je život.

Teď z vás lezou nitě a brzo nastane den, kdy to už ani na to pískoviště nebude, protože by se dcera za mě styděla. Odložím vás do bedýnky "na chalupu" a tam budete smutně čekat, až vás dotrhám v maliní. Není to hezký výhled na konec džínového života, ale doufám, že místo zoufání vzpomenete na to dobré, co jsme spolu prožili. A že vám - když si to promítnete od začátku do konce - nakonec nebude tak líto, že jsem vás z butiku na Broadwayi dotáhla až sem, do jedné pěkné jihočeské vesnice. Doufám. 

Džíny, sbohem.
 


Komentáře

1 dond dond | E-mail | Web | 13. září 2010 v 14:47 | Reagovat

Intenzivní životní styl naštěstí nezávisí jenom na džínech. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama