seminář AND/OR volby

18. října 2010 v 21:41 | mňau
Pořádali jsme víkendový seminář. Díky tomu, že jsem neziskovým PR, marketingem a komunikací obtěžovala už tři ročníky studentů Vyšší odborné školy informačních studií, mám docela velkou zásobu zpracovaných témat, horu papíru příprav, druhou horu příprav a prezentací v počítači a vymyšlenou kupu aktivit, při kterých si lze věci zkoušet na vlastní hlavu, ruku nebo počítač.

Navzdory tomu mi chystání mých programů zabralo dost času a před začátkem každého z nich jsem měla trému.

Školní powerpoint jsem nakonec nepoužila ani jeden, přišlo mi, že bych mohla velice snadno vjet do školních kolejí a začít vykládat to, co poslouchali mí studenti. Jenže to si naši účastníci nezasloužili. Jednak to nebyli budoucí knihovníci/informační pracovníci, nýbrž současní skauti, tedy bylo potřeba hledat jiné příklady, přirovnání, ukázky, a hlavně - pro studenty to byl jeden z předmětů, kterým musí projít, ale k praxi měli strašně daleko. Nedovedli si nic moc představit, nechtěli si zkoušet, neměli chuť na něčem nějak víc pracovat (i když - bylo pár velice pozitivních výjimek), protože než se k nějaké takové práci dostanou a jestli vůbec... Zatímco naši frekventanti jako dobrovolníci si buďto už řadu věcí v oboru zkusili - a nebo jsou rozhodnuti každou chvilku začít.

Moje dojmy z účastníků, z VIP hostů, z fungování našeho týmu i z výsledku práce kuchařek jsou výborné. Jediné, co mě rozladilo hned na začátku víkendu a stále si tím lámu hlavu: asi šestina účastníků nešla k volbám. Možná by nešla stejně, ale možná za to můžem my, možná to prostě nestihli kvůli semináři.

Kdyby to aspoň byly nějaký nudný volby (třeba volba prezidenta :), ale nejít ke komunálním volbám, nevyjádřit se k lidem, kteří budou rozhodovat mimojiné taky o našich klubovnách a dotacích... to už nepovažuju za dobrý výsledek skautského semináře o PR a komunikaci.


PS: Já jsem volby stihla. A užila jsem si je zatím nejvíc za celý svůj voličský život. (Jsem totiž z Prahy a měla jsem tu čest pracovat v příspěvkové organizaci města. Navíc jsem několikrát na vlastní uši slyšela růžového radního. A ještě vlastním Opencard. Jo a bydlím na Praze 5.)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama