Chceš brambory!!

2. prosince 2010 v 16:26 | mňau
Svému muži, ale tehdy to ještě nebyl můj muž, jsem kdysi pověděla, že mám dva životní plány. Bejt nejlepší máma na světě a nejlepší knihovní marketér v Evropě.

Na tom prvním jsem od té doby odvedla jistý kus práce. Na tom druhém jsem ho odváděla tehdy, nebo spíš jsem si myslela, že odvádím.

Bejt nejlepší máma není zrovna triviální, když malej člověk tři čtvrtě hodiny řve Máma, ke mně! Mamka, ke mně! Ano, ke mně! Navrch do toho občas zvolá Chceš brambory! nebo jinou hrůzostrašnou výhrůžku.

Nedávno jsem seděla u stolu s čtyřmi přibližně stejně starými, ovšem bezdětnými lidmi. Svěřila jsem se, jak je to někdy těžký nevyměnit kus důslednosti za kousek klidu. Teda spíš jak je snadný tu důslednost tomu klidu obětovat. Všichni čtyři mi hned řekli, jak je to špatný a jak děti testujou hranice a jak je potřeba je stanovovat a držet... Asi jsem to taky dobře věděla do doby, než moje dcera začala mluvit.

Myslím, že dělat nejlepší knihovní marketing v Evropě je zdaleka jednodušší, než bejt nejlepší máma. A to už ani radši neudávám destinaci. Stačilo by mi být nejlepší máma u nás v bytě.
 


Komentáře

1 iva iva | 5. prosince 2010 v 19:10 | Reagovat

Neboj,jseš nejlepší máma u vás v bytě, už jenom proto,že tam žádná jiná není:-) To se jim, to mentoruje, bezdětnejm, vědí houby!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama