ženy v ofsajdu

12. května 2011 v 20:26 | mňau
Respekt píše o tom, jak ženy na rodičovské ničí příliš jednostranná seberealizace. Sunar, plíny, písek.

Nijak s tím článkem nechci polemizovat, líbí se mi, že to někdo tematizuje. Návrat do práce po mateřské určitě JE problém, stejně tak je určitě problém získat při mateřské práci na část úvazku. Já si třeba představuju, že s dalšími dětmi půjdeme na mateřskou s mužem napůl - nebo teda že oba budeme na částečný úvazek pracovat. Jenže jeho zaměstnavatel, jinak docela solidní a inteligentní firma, si to zřejmě moc představit nedokáže. Potřebuje ho tak moc, že ho radši pustí úplně. Záhada.

Ale o tom jsem psát nechtěla. Chci psát o tom, jak mne rozhodně jednostranná seberealizace neničí. Jednostrannost? Co to je?

Sunar, plíny, písek, to mám taky. Ale proloženo tak různorodejma projektama, že mi z toho bejvá někdy až ouzko. Tak dneska a zítra třeba řeším ten náš - už zmiňovaný - film. Casting na tábor a castingy na účinkující. Jednání s potenciálními sponzory. Oslovování laskavých a bohatých skautů, kteří by mohli zapůjčit profesionální natáčecí vybavení. Vymejšlení, co má být ve smlouvách sponzorských, zda připadá v úvahu koprodukce, zda oslovit na sponzoring dvě firmy z jednoho oboru. Co potřebujeme vyřešit v pondělí na schůzce s pány šéfdramaturgem a producentem. Miliony věcí, které jsem nikdy nedělala. Miliony povolání, o kterých nic nevím. Cože, ostřič kamery? To taky je?

Včera a předevčírem výstava. Výstava, která bude zhruba za rok v pražském muzeu. Jaký je rámec? Jaký tomu dát koncept? Co na tom stojí tři čtvrtě milionu? Co a jak bude potřeba pojistit? Jaké jsou rozměry sálu? Má to mít přesahová témata? Co vlastně vystavit (a co schovat : ) ? Autor? Kurátor? Architekt? Stavěči? Aranžéři? Bože chraň. Další miliony povolání. Je ve skautu někdo, kdo tohle umí?

V úterý a příští týden web. Schůzka s informačním architektem (ha, architekti jsou spojující prvek mých projektů). Chceme informace ve vietnamštině? Jsme komunita nebo nejsme? A jedna nebo milion? Kde končí práce grafika a začíná webdesign?

Návraty z práce na písek bývají tedy radostné. Po intelektuálním vypětí není nic příjemnějšího než si uplácat něco z písku. A nechat se úkolovat nadřízenými orgány: maminto, vem si lopattu. maminto, udělej bábovičtu. ještě jednu. maminto, houpat!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama