nestávkuji, pracuji!

26. června 2011 v 1:11 | mňau
Čím víc pracuju, tím míň nosím peněz. Nevím, jak dlouho mi to budou doma tolerovat, já sama si to budu tolerovat do konce prázdnin a pak s tímhle drahým koníčkem praštím... to ne, ale umravním ho do patřičných mezí a najdu si práci.

Za ten rok a půl jsem se obstojně naučila zvládat jednu těžkou disciplínu, totiž skloubit roli mateřskou a pracovní.

Jak se to projevuje?
Dokážu telefonovat i za přítomnosti Julči. Dokážu telefonovat a dokážu se ubránit potřebě sdělovat lidem na druhém konci drátu "ona se normálně pokakala na plyšovou berušku!" a jiné události, která se právě dějí.

Dokážu rozfázovat vaření do vícero krátkých časových úseků během dopoledne tak, že poté, co před obědem odejde hlídací paní a já odložím pracovní nástroje, mi stačí 10 minut na závěrečné dotvoření pokrmu a už se moc nestává, že bychom obědvaly s Julou ve čtyři.

Dokážu se - obvykle - při práci soustředit na práci a při plácání báboviček na bábovičky.

Dokážu Julii pověřit mnoha domácími pracemi a nic už si nenechávám - jako dřív - na dobu jejího odpoledního spánku. Takže třídí prádlo, vytahuje nádobí z myčky, přebírá hrášek a čočku, zametá - prostě činí se přiměřeně svému věku a pracovnímu zařazení. Díky tomu mi zbývá odpoledne půldruhá hodina na kafe, postel, fejsbuk a jiná životní potěšení.

Zvykla jsem si na všudypřítomný bordel a neuklízím už ani kvůli návštěvám.

Dokážu přichystat pro hlídací paní všecko potřebné vybavení pro několikahodinovou správu dítěte.

Dokážu snést, že mi ostatní pískomatky na hřišti sdělují: Jé, Julinka jde dneska s vámi? Včera tady byla s maminkou, ony jsou si tak podobné!
 


Komentáře

1 Mical Mical | E-mail | Web | 29. června 2011 v 13:27 | Reagovat

Krasna stranka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama