zeleninové radosti II.

23. června 2011 v 17:31 | mňau
Přestávám se tvářit, že to sem píšu kvůli vám. Né, vůbec. Píšu to kvůli sobě, abych to do příštího týdne nezapomněla. Chtěla jsem psát o květáku, ale zbavit jsem se potřebovala cukety. Květák je v pořadí.

4 tortilly, 1 cuketka, 1 pixla oloupaných rajčat, nechcete-li se loupat a rozvařovat s živejma (já nikdy nechci), zelený hrášek (hrstička), sýr strouhaný (taky tak). Já použila ještě vařené hovězí maso z kosti, kterou jsem vybrala z polívky, abych nešidila dítě o bílkoviny úplně. Sůl, nějaké to koření. Jo a cibule, česnek a olivol. Nejdůležitější.

Začne se olejem a cibulkou. Po uplynutí doby D se přidá nalisovaný česnek a trochu se nechá zavonět. Pak se tam nahází kostičky cukety a hrášek a okoření a osolí se to a dusí dusí, malou chvilku. Pak se to ochutná a protože to chutná dobře, všecko to ještě křoupe, ale už to není syrové, tak se tam vrhne pixla rajčat. dusí se ještě menší chvilku. rajčata se rozňahňají, ochutná se to naposled, přihodí se tam sýr a eventuelně pár kousků nějakého masa.

Pak se veme plech. Tortilly se opláchnou, naňahňá se do nich ta dobrota, poskládají se do úhledných kapsiček na plech a strčí do roztopené pece. V peci se nechají pár minutek, v naší asi tak osum.

A už to je.

Studený je to taky skvělý, vlastně možná ještě víc.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama