Dovolená

26. července 2011 v 20:50 | mňau
Řekl mi před pár měsíci muž: Měla by sis taky udělat nějakou dovolenou. Na týden někam jet, bez nás. No to ne, řekla jsem, já chci jet někam s vámi. Ještě to zvaž, na to on. Vyjeď se podívat někam za hranice a užij si týden bez rodiny. No tak jo, řekla jsem já. Kopernikovský obrat trval asi 10 sekund.

Vše se opravdu uskutečnilo a vězí za tím krom velkorysosti mého manžela především laskavost jeho rodičů, kteří vzali naši Julu na týden na byt. Totiž na chalupu.

Přesun od razantního NE k razantnímu ANO proběhl téměř v záporném čase a podobně probíhaly další předodjezdové záležitosti. Protože termín mého výletu za hranice všedních dnů se musel přizpůsobit termínu prarodičovské dovolené, nebylo naštěstí o čem dlouho rozmýšlet. Asi minutu trval rozhovor s Dickem, jestli by nás vzal na letní byt. Pak uběhlo asi 24 hodin a už jsme byly - já a Eva - majitelkami letenek do Grenoblu.

Mezi nákupem letenek a odletem uběhly asi čtyři týdny, ale v nich jsme nestihly nic. Tedy nic, co by nám snad mělo usnadnit nebo zpříjemnit pobyt v cizím městě. Klíče jsme si vyzvedly ani ne den před odletem. Prostě zběsilost pracovních a rodinných záležitostí nás valila před sebou a na žádné plánování dovolené nebyl čas. A pak najednou střih -

a začal klid. Začal už na letišti, když se ukázalo, že let bude o neznámý čas Č opožděn. Žádné bábovičky, žádné plíny, žádné kníkání, vaření, uklízení, žehlení. Dokonce ani žádná práce na webu nebo slavnostním odjezdu na jamboree. Kafíčko a klábosení. Kafíčko a klábosení. Kafíčko a klábosení. Sedm dní kafíček a klábosení.
 


Komentáře

1 iva iva | 1. srpna 2011 v 13:45 | Reagovat

i my jsme si to krásně užili, klábosení bylo spoustu, i na kafíčko se čas našel:-)

2 Sandy Sandy | 4. srpna 2011 v 10:37 | Reagovat

Je to tak. Eva je totiž ideální dovolenkový partner. Kafíčko a klábosení...to sedí. Kafíčko s mlíkem....samozřejmě. O cukr se rozdělí. Je to totiž kámoška:-)

3 jesteziju jesteziju | 10. srpna 2011 v 10:37 | Reagovat

tak to je fajn, že jsme si to užili všichni. a cukr nepotřebuju : )

4 vena vena | 10. srpna 2011 v 17:40 | Reagovat

Závidím, muselo to být prima.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama