pizza s brokolicí

28. července 2011 v 23:24 | mňau
Jeli jsme na Mácháč a chtěla jsem udělat nějaké vhodné jídlo, které se bude dobře skladovat a konzumovat při plachtění, resp. na mořském břehu. Dobrou volbou se mi zdála pizza, ale protože nápad na celodenní výlet vznikl asi v 10 večer, krom kvasnic nebyly v dosahu téměř žádné vhodné ingredience. Vlastně jo, sýr a žampiony. Neměla-li být pizza žampionová s ničím, bylo nutno experimentovat.

Jako další suroviny se nabízely:
malý kuřecí řízek
vajíčka
smetana
brokolice


Nachystala jsem těsto a strčila ho kynout do ledničky s vidinou, že péct budu ráno. A začala jsem chystat bohatou oblohu.

Uvařit brokolici do polostavu. Podusit cibulku, podusit na ní žampiony, přidat povařenou brokolici. Solit, kořenit. Přidat vejce a zjemnit smetanou. A co teď? Pořád dost nevýrazná chuť, co s tím? Zachránil to poklad na dně lednice. Balkánský sýr. Kombinaci slaného měkkého sýra a brokolice můžu tisíckrát doporučit, přidala jsem ho k dušenému jídlu, po minutě ochutnala a věděla, že tohle dobře dopadne. Pokud teda, jak tvrdí kuchařské knihy, těsto v ledničce opravdu vykyne.

Usmažila jsem i na nudličky pokrájený řízek a přidala ho navrch v domění, že pizzu bez stopy masa mi rodina hodí na hlavu, ale vlastně to nebylo třeba.

Brokolicová s žampiony může být další stálicí našeho jídelníčku. Testem chuťových buněk mých příbuzných prošla. (Jo a těsto přes noc v lednici skutečně bezvadně vykyne.)
 


Komentáře

1 Eva Eva Eva Eva | 9. srpna 2011 v 10:14 | Reagovat

Jak to, že těsto v ledničce vykyne?

2 jesteziju jesteziju | 11. srpna 2011 v 12:42 | Reagovat

Jo, Evi, to je asi nějaký kouzlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama