prázdniny

23. srpna 2011 v 12:36 | mňau
Měli jsme teď čtyři dny prázdnin a bylo to fajn. Co budete dělat, ptali se děda s babičkou, když si Julinku odváželi na chalupu. Já jdu na svatbu, řekl David. Já jdu taky, na jinou, řekla jsem já.

Proč se ptaj, když to vědí? Říkali jsme, když zaklaply dveře. Ale nakonec jsme nedělali jenom to.

Zvládli jsme taktéž dvakrát vyrazit na brusle - jednou k Vltavě, podruhé k Labi, jednou pár kiláků, napodruhé už z Nymburka do Poděbrad a zpět. Jedna díra v gatích na zadku, ale bylo to skvělý. Já na tom nestála, co se Jula v podobě buňky ocitla na světě, takže asi tři roky. David rok, ale oba jsme se rozvzpomínali těžce a dlouze. Ještě že je pivo, to mi pomohlo sjíždět svahy. Na svý poslední svobodný a bezdětný výpravě jsem se totiž trochu rozsekala a těžko se na to zapomíná.

Byli jsme taky na dvou dlouhých večerních procházkách. Mně se to líbilo, chodili jsme od hospody k hospodě a mezi hospodami i v nich si povídali - zasejc o jiných věcech, než když je s námi Jula. Ne že bychom před ní chtěli něco utajit, ale spíš, člověk furt musí řešit nějaké praktické záležitosti - únavu, svačinu, pitíčko, labutě, nevim. David filosoval, já zbožně naslouchala, jako dřív.

David jel v sobotu hrát na svatbu a já se vydala tam, kam jsem toužila se vydat od začátku prázdnin - vykoupat se v přírodě. Našla jsem pískovnu u Čelákovic, super koupání, čistá voda, píseček, jéje. Stárnu a toužím po takových obyčejných věcech - ráchat se v pískovně, večeřet nanuka, poslouchat kytaru, jet do Telče na koncert a tak. Vlastně se připodobňuju Jule asi, ta má taky radost z kdečeho.

A Jula jde za týden do školky. Fíha.
 


Komentáře

1 jesteziju jesteziju | 26. srpna 2011 v 14:21 | Reagovat

to je ale hezký článek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama