nápady všelijaké

30. října 2011 v 13:35 | mňau
Jsme s Julou doma, tak napůl nemocné. Na školku to s nudlí u nosu není, na ležení v posteli taky ne. Tak spoluvaříme.

Dneska jsme se pustily do perníčků. Víte, proč je třeba nechat perníčky měsíc a půl před konzumací odležet? Aby se mohly dělat už v říjnu, kdy se člověku do vánočního pečení ještě chce.

Těsto mě velice potěšilo, pracovalo se s ním nádherně. Otázka je, jestli bude nádherně i chutnat, takže se o recept zatím nedělím, to se uvidí, až jestli perníčky do Vánoc fakt změknou. Pak vám ho sem napíšu a v únoru si můžete pochutnat.

Musím říct, že jsem neměla žádné zábrany přizvat Julii ke spolupráci už na začátku. Nejprve umývala vykrajovátka, pak je sušila, mezitím bylo těsto hotové a Jula - na židli - začala vykrajovat. Myslela jsem si, že bude vyválené těsto prostě nějak masit a já ho budu muset vždycky převálet a finálně vykrájet. Ale překvapila mě velice, dokázala to vykrajovat úplně sama, pak tvar vyndala z plátu těsta nebo z formy, položila na pečicí papír na plechu, paráda.

Upečené perníčky mazala žloutkem a přendávala z plechu na talíř doschnout a z talíře do krabice.

Jsem z toho dost v šoku, zatím jsem její asistenci v kuchyni považovala spíš za dobrou zábavu pro obě a spoustu práce navíc pro mě, dneska už mi ovšem úplně pomáhala. Jedinej strach jsem měla z toho, že perníčky v závěru práce poláme, protože její "jemně položit z plechu na talíř" je prostě bacit a ten rozdíl jí nemůžu vysvětlit.

Nadchlo mě to tedy. Zajímavé je, že k výrobě knedlíků bych ji nikdy nepřizvala, ač jsem je dělala už tisíckrát a z toho asi jednou se mi i povedly. Perníčky dle tohoto receptu jsem dělala poprvé a ještě než jsme se do toho pustily, jsem věděla, že to prostě bude fajn.

Už se těším na zdobení. Nechám to všecko na ní, dám jí polevu a špejli a budu se jenom koukat a chválit. Jestli fakt změknou, nemám o jejich osud strach. A jestli nezměknou, taky ne, pověsíme si je na strom.

A teď to nejdůležitější... možná sem dám i fotky a pak už zde budu mít skutečný matkoblog.
 


Komentáře

1 iva iva | 30. října 2011 v 16:47 | Reagovat

určitě změknou a kdyby náhodou ne,stačí k nim do krabice na pár dní dát ukrojený kousek jabka a ten to zařídí

2 dond dond | E-mail | Web | 2. listopadu 2011 v 16:10 | Reagovat

Nezměknou. Protože je jistá malá kuchařinka dřív sežere, totiž pardon, spapá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama