To jsme toho stihly, viď, mami?

15. května 2012 v 23:20
Jely jsme za Marvinem. Předdomluvené to bylo dávno a konečně to - znovu - klaplo. Posledně měla Jula navrch v povídání i běhání, ale teď už jen v délce vlasů. Marvin ji rozhodně předhonil v rychlosti, rozhodnosti a živelnosti, nakonec měl po kom to všecko zdědit. Marvinova okouzlující maminka bude živel i v pětaosmdesáti.

Marvin nám ukázal pískoviště, hračky, knížku o traktorech. Jeho maminka nám zahrála na harfu a já jsem byla úplně vedle z toho, jak krásné a libozvučné tóny z toho lezou - no dokonce i když hrála Jula to bylo příjemné k poslouchání. Poprosila jsem tetu, aby mi zahrála blum blum blum blum, a ode dneška už si budu pamatovat, že je to Vyšehrad, laděno v Es dur. Hodí se, až mě bude tchýně příště zkoušet ze součástí Její vlasti.

Po obědě, zpívání, hřišti, dvou kafích a zmrzlině a procházce a zavzpomínání na knihovnu jsme se s Julou vydaly na zpáteční cestu. Vzala jsem to stejně jako ráno na Budějce, abychom se vyhnuly všem Zadelkám a jelo nám to rychle. Měly jsme totiž ještě v plánu zkusit cestovatelské štěstí u Rozičky, kterou jsme si už dlouho nutně potřebovaly pochovat. Cesta Marvínek - chalupa vedla jen dva kilometry od jejího domova.

A Rozárky byly doma, takže chování a posezení na sluníčku opravdu nastalo. Rozárka je pěkné a veselé miminko a ani u mě zas tak moc neřvalo.

Dojely jsme do Budějc, v Budějcích zahnuly automaticky na Prahu a jely a jely, dokud nám nezačalo být divné, že se blížíme k Veselí, které ráno v cestě nestálo. Finále jsme si tedy odkroutily na dobytčích stezkách a hrázích mnoha rybníků. Ale nevadilo nám to, aspoň jsme si zblízka prohlédly Temelín a také několikero odvážných srn, které nám zkřížily cestu.
 


Komentáře

1 dond dond | E-mail | Web | 16. května 2012 v 9:47 | Reagovat

Takže kapelka bude ve složení bicí, akordeon & harfa. To začíná vypadat na krutopřísnou alternativu!

2 iva iva | 16. května 2012 v 17:02 | Reagovat

Z toho by mohla být moje oblíbená irská hudba,že bych se začala učit dupat?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama