Knihovna pro vytrvalce

21. září 2012 v 21:09 | mňau
Ocitla jsem se dnes v budově Národní technické knihovny. Měla jsem zálusk pořádně si ji prohlédnout už od okamžiku jejího otevření, ale teprv konference o veřejné prospěšnosti mě tam skutečně dovedla.

Foyer ani konferenční místnost mě nijak neohromily, ale prostor samotné knihovny ano. Moje wow, wow, wow nepatřilo jen budově, ale také navigačnímu systému, otevřenosti a vzdušnosti prostoru, individuálním studovnám, popisu práce knihovny s knihou a sedacímu nábytku.

Vybrala jsem si pár knížek, abych se tam mohla chvíli posadit a civět: tak takhle taky může vypadat knihovna... A protože jako obvykle nerozhodoval rozum, ale emoce, scházela jsem z nejvyššího patra dolů odhodlaná stát se čtenářkou Národní technické knihovny. A vlastně ani ne tak čtenářkou - spíš fanynkou, obdivovatelkou a podporovatelkou.

Jenomže dole. Dole u registrace jsem vyčkala, až se mi bude někdo věnovat. Někdo se mě zeptal, jestli jsem 139. Řekla jsem, že ne, že se chci registrovat do knihovny. Dostala jsem instrukce, že musím přes turniket ven - a že k tomu, abych mohla ven, musím najít lístek, na který jsem přišla turniketem dovnitř. Venku si pak vyzvednu nový lístek, a to lísteček "registrace". S registračním lístkem projdu zpět do knihovny. Ovšem ne hned, do knihovny mi bude povolen vstup, až si moje nové číslo povolá registrační systém.

Pochopila, našla lístek, prošla turniketem, došla k lístečkům, zadala registraci, dostala číslo, čekala, čekala, čekala, a protože opět rozhodovaly emoce, otočila se na podpatku a šla.

Dostat potenciálního klienta takhle blízko konverzi a pak ho úplně zbytečně pustit? Já vím, tenhle lístečkový postup má určitě nějaký moudrý důvod. Jako většina absurdit ve veřejných službách.

(Hej, knihovníci, možná je někdy užitečnější zažít vlastní služby na vlastní kůži než vymýšlet, jak sehnat další fanoušky na FB.)
 


Komentáře

1 Eva Eva Eva Eva | 21. září 2012 v 22:06 | Reagovat

jo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama