Lasaňová lapálie

18. září 2012 v 22:09 | mňau
Z dovolené jsem svým milým ujela o den dřív, abych se mohla zúčastnit přípravné porady našeho milého a nadějně rozjetého Ejhle. Porada byla velmi příjemná a spoustu se toho udělalo. To mě mile naladilo, a tak když jsem se dostala večer domů a uviděla v ledničce "čerstvé těstoviny" z farmářského trhu, pustila jsem se do nich. Datum spotřeby před pěti dny, to se dá určitě ještě zachránit, pomyslelo si moje šetrné srdéčko.

A tak jsem se pustila do přípravných prací.

Prvním kamenem úrazu bylo maso. Z mrazáku jsem o pár hodin dřív totiž vyndala kus hovězího, ale bylo to spíš hovězí na guláš než na boloňskou, jak se ukázalo po rozmrznutí. Trvalo mi hodinu, než jsem z něj vyrobila něco ušlechtilejšího, rozuměj míň flaksatého a tučného. Fajn. Umlít a hodit na cibulku s česnekem. Dostavil se první dobrý pocit ze zvládnutého problému.

Maso se krásně restuje, šťáva se odpařuje a já vyndávám víno. Táhnu, táhnu, ale špunt nevytáhnu. Zkouším to vší silou i všemi vývrtkami, co doma máme, ale nepomáhá. Nakonec musím do nářadí a otevírám lahev vína kladivem a hřebíkem. Dostavil se druhý dobrý pocit a jistota, že na téhle misi mě nic nezastaví.

Maso se dusí ve víně, začínám pracovat na té druhé, bešamelové omáčce. Když jsou obě víceméně hotové, zapínám troubu a vybaluji slavnostně lasagne z balíčku. V duchu už vrstvím a vrstvím a peču a jím. Jenomže.

Lasagne jsou plesnivé. Ne moc. Jenom mají takovou ušlechtilou bílou plísničku na povrchu. Uá! Co teď? Co teď s dvěma celkem pracnými omáčkami a roztopenou troubou? Nejprve uvažuju, že navrstvím do pekáčku špagety. Jenomže špagety v syrovém stavu mají pro můj pekáček nepraktický tvar a navrch mám oprávněnou obavu o výsledek - co když špagety vsají omáčky málo nebo nerovnoměrně a přijdou nazmar jak obě omáčky, tak těstoviny? O parmezánu nemluvě...

Nakonec tedy hledím do kuchařských knih, jak se vlastně vyrábějí nudle a pouštím se do toho. Je to radostná práce a začínám mít zase dobrý pocit. Válím těstovinu krásně na velikost pekáčku a těším se. Zapínám troubu. Né! Pečlivě vyválené placky jsem nerozumně naskládala na sebe a ony vytvořily nedělitelnou unii.

Válím tedy odznovu a pak už vrstvím, vrstvím, vrstvím a sypu a peču a sním... svůj krásný sen o krásném půldni stráveném v kuchyni a pochvale od spokojených strávníků.

Dobrou chuť.
 


Komentáře

1 Berushka Berushka | 19. září 2012 v 8:51 | Reagovat

Tos me tedy po ranu uzasne pobavila :) Jamie Oliver hadra! At zije datum spotreby a improvizace!

2 dond dond | E-mail | Web | 20. září 2012 v 11:54 | Reagovat

Výsledek byl výbornej – lasagne odteď jenom po tomto způsobu! (Nevím ale, jak budu shánět výhradně lahve vína, který nejdou otevřít.)

3 jesteziju jesteziju | 21. září 2012 v 20:07 | Reagovat

Děkuji za pochvaly, těší mě, že někoho baví u mě číst a někoho baví u mě jíst :)

4 iva iva | 22. září 2012 v 9:56 | Reagovat

já bych taky byla ráda,kdyby u mně někoho bavilo jíst a nevymlouval se,že nemá čas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama