Se mnou si nikdy hrát nechceš!

5. listopadu 2012 v 9:21 | mňau
Půjdeš zítra do školky?
Ne, půjdu do školy. A budu se tam učit.
Ty by ses chtěla učit? To já bych si radši chtěla hrát.
Hrát? Ale se mnou si nikdy hrát nechceš!


Tahle výtka mě zaskočila a přiměla k přemýšlení o tom, co to vlastně je "hrát" z pohledu J. Protože společné vaření, stříhání, čtení, lepení, modelování do toho zřejmě nepatří, protože to obvykle chci. To, co nechci, je chodit s legovými kostičkami po pokoji a pitvořivě za ně mluvit. "Já, zelená zebřička, ti, lve, povídám, aby ses nepásl na mém paloučku." "Ale já se tu, zebřičko, nepasu, já tu hlídám."

Zrovna jsme tuhle někde s dondem četli, že malé holčičky si při hře často vykládají. Museli jsme to poopravit. Malé holčičky si při hře NEUSTÁLE vykládají.

Několik týdnů máme doma hru na zoo. Shromáždí se všechna zvířátka - je jich se všemi lego-figurkami tak 40 - a postaví se těsně za sebe. V tom řazení zřejmě je nějaká logika, protože když dám žirafu k zebrám, setká se to s okamžitou kritikou: "Ale sem ne, maminko ťulísko, to sem nepatří. Ty jsi ale výjimka!" Marně se snažím příště zařadit žirafu lépe, nikdy se mi to nepodaří.

Když stojí všechna zvířátka v dlouhé řadě, vydají se na procházku. Znamená to, že se hne s prvním zvířátkem o 15 centimetrů dopředu, pak s druhým, třetím, čtvrtým, patnáctým, dvacátým... Jednou jsem přistoupila na to, že budu na téhle hře participovat, jenomže ono to nekončí. Když se přisune čtyřicáté zvířátko, vykročí zase to první a tak to jde v nekončící řadě. Než se zvířátka unaví a jdou zpátky do zoo spinkat.

Takže opravdu je to tak, nerada si hraju. Plácání báboviček dávám, navlíkání korálků dávám a modelování 20 identických miminek z plastelíny dávám. Hru na zoo ne.
 


Komentáře

1 manka manka | 5. listopadu 2012 v 19:07 | Reagovat

Musím také přiznat,že je to tak . Na písku se udělá krásná cesta a po ní jdou zvířátka (bábovičky) jako je dinosaurus, želvy ,medvědi rak ,atd...., jdou do kruhu za sebou a za hodinu jsou o půl metru každé jinde.Také jsem nepochopila tuto hru.Ale možná jednou .................mito Jůlinka prozradí jak to s nimi je.

2 Brs. Brs. | 8. listopadu 2012 v 10:09 | Reagovat

to nás čekají tedy pěkné věci....:-)

3 Brčko Brčko | 19. listopadu 2012 v 1:38 | Reagovat

Přijdu si hrát, v tom mám praxi... hra na dopravní zácpu, poosmé pochválit prázdný hrneček (tedy s čajíkem), dokola stavět puzzle ze čtyř dílků.. prostě je to o cviku. Sáša včera dostala první Duplo a už ho umí rozebírat... sestavit ne :)

4 jesteziju jesteziju | 21. listopadu 2012 v 22:13 | Reagovat

[3]: Ano, ano, přijď si hrát...

5 Sandy Sandy | 1. června 2013 v 19:37 | Reagovat

Víte co? Já si takhle hrála taky a přišlo mi to naprosto smysluplný a uspokojující...hlavně ten systém...:-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama