Setkání

17. prosince 2013 v 21:27 | mňau
Běžely jsme na vánoční výstavu do Botanické. Jula v puse lízátko, dostala ho ve školce k svátku. Zastavovala u všech výloh s ošklivými barevnými věcmi. Nejvíc se jí líbí východní nehtové umění - čím víc barev, tím líp. Ale ráda postává i u výloh s plastovými naušnicemi a nepovedenými svatebními šaty. I tady platí pravidlo o barvách.

Trpělivě jsem čekala, protože mimino spalo. Mohlo mi to být celkem jedno, kolik zastávek na cestě uděláme. Ale úplně nebylo. Mrzlo.

Konečně jsme přešly most a dostaly se na Palačák. Julinka dolízala a podávala mi tyčku. Odmítla jsem a poslala ji s ní do koše. Dolů, do parku, přesněji do Zítkových sadů. "Seběhni schody, vyhoď tyčku do koše, na opačném konci parku u těch laviček se sejdeme." Park se jmenuje sady, ale je prakticky bez stromů. Naprosto přehledný.

Jula z nějakého důvodu minula první koš, druhý koš i třetí koš. U všech se sice zastavila, ale nějak se jí nezdály dost dobré pro její tyčku. Já šla s kočárem při silnici, do parku jsem zahnula až po třiceti metrech a v tom jsem ho uviděla.

Nešel vzpřímeně ani přímo. Potácel se a hroutil do sebe. Podle vzezření a mých předsudků mix alkoholika, houmlesa, šílence a možná i násilníka. Mezi mnou a jím asi čtyřicet metrů. Jula mu neomylně běží vstříc, ale pozor, vůbec ho nevnímá. Vnímá koš, který je tři metry od něj. Právě ten si prý zaslouží její lízátkovou tyčinku.

Do prdele! zahřmí chlap. Táhl množství igelitek a jedna se mu zrovna rozervala. Obsah se sype na zem. Jula se zájmem vzhlédne. Chlap omylem vzhlédne.

Zlatíčko! Promiň. Já si nevšiml, že jsi tady. Promiň, já nechtěl takhle nadávat, povídá jí. Sedl si na lavičku, aby jí viděl do očí a povídal si s ní. A Jula vykládá a vykládá. Chlap ji zpovídá, směje se, občas na mě koukne. Je chytrá, zahuláká. Moc chytrá.

Trvá to dlouho. Je zima. Trochu se tomu směju. Už bych šla. Ale stydím se jim to povídání nějakým mateřským povelem ukončit. Konečně ji chlap propouští. Ještě si mávají.

Co jste si povídali?
Co by? Nechci ti to říct. A pojď rychle, je mi zima.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama